Lavanttal

Údolí Lavantu spolu se svými 4 skiareály Koralpe, Weinebene, Klippitztörl a Hebalm, láká své návštěvníky na 90 kilometrů dobře upravovaných sjezdovek. Cestování autem z našeho hlavního města netrvá dlouho, Lavanttal je vzdálen necelých 600 kilometrů. A tak je možné si jen po několika hodinách jízdy užívat ideální zimní dovolenou s vynikajícími sněhovými podmínkami.

Korutanský Lavanttal se nalézá v nadmořské výšce 700 – 2.100 metrů. Ve skiareálu Koralpe se nachází téměř 30 km sjezdovek v nadmořské výšce 1.500 – 2.100 metrů. V Klippitztörl to dělá celkem 28 km lyžařských tratí ve výškách 1.500 – 2.100 m.n.m.. O poznání menší je areál Hebalm, nabízející „jen“ 11 kilometrů sjezdovek ve výškách 1.000 – 1.400 m.n.m.. Ve Weinebene se pak nachází 22 kilometrů sjezdovek v nadmořské výšce 1.600 – 1.900 m.n.m..

Obtížnost svahů v Lavanttalském údolí je ponejvíce středně těžká, středně obtížných sjezdovek je zde téměř 70%. Modré nenáročné tratě tvoří téměř 25% všech místních tratí a náročných černých sjezdovek se zde nachází jen asi 9%.

Lavanttalské lyžařské terény lákají jak lyžaře, tak i milovníky běžek. Pro ty jsou zde udržovány různě obtížné běžecké okruhy, přičemž ty nejdelší měří úctyhodných 24 km.

V oblasti se nacházejí i četná kluziště, sáňkařské dráhy a curlingové dráhy ve volné přírodě. V celém regionu je 28 lanovek a vleků, které se starají o bezpečnou přepravu bez zbytečného čekání. Kapacita zdejších lanovek je uváděna na velmi slušné hodnotě 34.000 osob za hodinu.

Do oblasti cestují i rodiny s dětmi a začátečníci, kteří mohou své první lyžařské dovednosti pilovat na jedné z mnoha místních cvičných luk. zdatné jezdce zase bezesporu nadchnou sjezdovky FIS/EC či možnost volné jízdy v hlubokém sněhu.

Za náročný den na svazích se sportovci právem odměňují v některé z celé řady místních horských chat, kam směřují za horkým nápojem a chutným občerstvením. V nadmořské výšce 2.100 si pak mohou vychutnávat dostatek sluníčka a působivého výhledu.

Do Lavanttalu mají namířeno turisté nejen v zimě za skvělým lyžováním, ale i v čase hlavních prázdnin za vysokohorskou turistikou. To je pochopitelné, vždyť Lavanttalu se obvykle přezdívá „Korutanský ráj“.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s